Posledné 2 DOMY na predaj

Prečo investovať práve teraz

Aj z krízy sa dá vyťažiť maximum.
Ak ste dlho váhali nad investovaním do nehnuteľnosti, práve kríza nám ponúka jedinečnú šancu investovať za najvýhodnejších podmienok. V čase lacných peňazí treba myslieť na svoju budúcnosť.

Teraz je ideálny čas investovať

Aktuálna situácia na trhu s úvermi úzko súvisí s vývojom pandémie. Prvou reakcia bánk na túto situáciu bolo obmedzenie financovania živnostníkov a majiteľov spoločností, ktorí preukazujú svoj príjem ako zisk z podnikania, respektíve podiel z obratu, teda ináč, ako pracovnou zmluvou.
Aj napriek tomu sme optimisti a čakáme, že s pozitívnym vývojom pandémie sa banky vrátia k pôvodným prijateľskejším nastaveniam akceptovania príjmov, na ktoré sme boli zvyknutí pred krízou.
Vychádzame z toho, že banky aktuálne disponujú obrovským objemom peňazí, ktoré potrebujú umiestniť na trhu vo forme úverov, čo je pre nich výhodnejšie, ako by ich mali uložiť v NBS.
Stále platí a zatiaľ to neovplyvnila ani “korona kríza”, že úrokové sadzby sa hýbu na HISTORICKY NAJNIŽŠÍCH ÚROVNIACH.

podkamenicou-exterier-1b
05-Topas-foto-06

NBS však stále tlačí na pomer výšky úveru k hodnote nehnuteľnosti. Napríklad pred cca 3-4 rokmi sme vedeli financovať aj 100% z hodnoty nehnuteľnosti, ale postupne sme sa na základe tlaku dostali z 90% pomeru až na aktuálnych 80%. A pozor, koncom roka to už bude len 70%.
V prípade požiadavky klienta na financovanie svojej nehnuteľnosti vyšším pomerom, napríklad 90 respektíve 100 a viac % vieme využiť možnosť zabezpečenia úveru sekundárnou nehnuteľnosťou, spotrebným úverom či úverom cez stavebné sporiteľne.
Ak v tom stále nemáte jasno, obráťte sa na nás. S našim exkluzívnym partnerom – spoločnosťou HARČÁR a partneri s. r. o. s centrálou v Prešove, ako dôveryhodným a kompetentným partnerom, budú Vaše najdôležitejšie kroky v živote jednoduchšie a rozumnejšie.

Mgr. Slavomír Harčár
konateľ brokerskej spoločnosti HARČAR a partneri, s.r.o.

Napísali o našom projekte…

Centrum mesta Stropkov na ďalekom východe oživila novostavba súboru polyfunkčných domov. Počin developerskej skupiny NEXT Investments ponúka atraktívnu kombináciu bývania a komerčnej i nekomerčnej občianskej vybavenosti.
Komplex pozostáva z troch poschodí. Najväčšou devízou priamočiarej architektúry bielych kubusov je nasadenie na živom parteri – dostupnej občianskej vybavenosti je venované prízemie. Plánované prevádzky majú zahŕňať zubnú ambulanciu, lekáreň alebo kozmetický salón, univerzálnosť priestorov má tiež osloviť právnikov alebo kaviarnikov. Pod vnútorným átriom sa nachádza garážové státie.
Nadštandardné päťizbové „domy“ vo veľkorysých výmerách obsahujú tri kúpeľne a dvojúrovňovú terasu. V štandarde bytov sa tiež nachádzajú podlahové kúrenie a exteriérové žalúzie. Obal železobetónovej konštrukcie je perforovaný veľkometrážnymi oknami a celkový dojem vzdušnosti dotvára kombinácia tmavých fasád parteru a bielych fasád „domov“, hliníkových kovaní zábradlí a točitých schodísk prepájajúcich poschodia terás s moreným dreveným plotom uzatvárajúcim obytné jednotky vo vnútrobloku.
Atrium pod Kamenicou si dáva za cieľ obohatiť Stropkov o kombináciu obytných, komerčných a voľnočasových kapacít, zvýšiť kvalitu života v meste a zároveň obmedziť nutnosť presunu autodopravou vďaka centralizácii funkcií. Pridanou hodnotu je pešia zóna v bezprostrednej blízkosti komplexu, ideálna na prechádzky rodín a zákazníkov blízkych prevádzok.

úryvok z časopisu ASB špeciál – Top 50 stavieb Slovenska 2019/2020

Prečo si vybrať Atrium pod Kamenicou?

Takáto príležitosť vlastniť polyfunkčný dom vo frekventovanej časti mesta sa nevyskytuje často. Nehovoriac o tom, že celý objekt je pripravený (skolaudovaný) na zriadenie prevádzky a nadštandardné bývanie. Bez nutnosti riešiť neľahké procesy spojené s výstavbou a problémy s tým spojené. Použité veľmi kvalitné materiály, vynikajúco vykonaná práca aj na detaily, čo sa vidí málo kedy. Nielen nadčasový dizajn, ale aj architektúrne spracovanie projektu ma ohromilo. Novostavba garantuje bezproblémové využívanie objektu na veľmi dlhý čas. Otvorený obchodný priestor na frekventovanej ulici dáva možnosť posunúť svoj biznis na vyššiu úroveň a zároveň ho mať pod kontrolou. Prečo platiť niekomu nájomné, lepšie je mať vlastné obchodné priestory s pocitom stability. Ak Vás už nebaví podnikať, stačí obchodné priestory prenajať. A bývanie? Naozaj ako v rodinnom dome s veľkými terasami. Aj keď som sa obával priľahlých bytových domov, architektúra vytvorila súkromie v zastavanej časti mesta.

Stále nie ste presvedčený? Stačí raz vidieť a nasať príjemnú energiu z projektu Atrium pod kamenicou v Stropkove. Tak isto to bolo aj u mňa.

Michal Farkaš, špecialista na reality a poistenie, Realitné hypotekárne centrum